Velikonoční setkání karavanistů v termálech v Pápě

Thermálcamping Pápa (H),  14. 4 - 20. 4. 2022

Na tento, již tradiční výjezd, přijelo celkem 100 posádek karavanů a obytných aut z Česka, Slovenska a Polska a zaplnili polovinu kapacity tohoto campingu. Zúčastnilo se celkem 273 osob, z toho 61 dětí. Zajímavé je také to, že na letošním srazu bylo více obytných aut než karavanů. Pro většinu účastníků to byl první výjezd v letošním roce po dlouhé dvouleté neplánované Covidové přestávce.

Do Pápy přijelo také mnoho nových karavanistů. Ti zde mohli od ostatních účastníků přebrat mnoho zkušeností z vlastního provozu "bydlíku" i informací o zajímavých cílech, které je vhodné navštívit.

Musím poděkovat všem přihlášeným účastníkům za to, že se poprvé nestalo že by se někdo přihlásil a bez omluvy předem nepřijel.

Počasí bylo sice převážně slunečné, ale očekávanou pohodu kazil ledový vítr. To ovšem výbornou náladu účastníků nezkazilo. Většina z nich trávila relaxací v teplé termální vodě, jiní vyjeli na svých kolech či elektrokolech po okolí podle seznamu doporučených výletů, který jsem jim v letošním roce připravil. Hodně cyklistů zamířilo také na blízkou horu Somló, známou vinařskou oblast. Někteří zase využili bezplatnou dopravu pro důchodce, která platí v Maďarsku a zajeli si na výlet do Györu.

V letošním roce měli všichni možnost si při registraci vylosovat bezplatný pobyt na tomto srazu. Podařilo se to manželům Bolfovým z Letovic a manželům Martincovým z Ostravy.

Protože jsme předpokládali že na velikonoce přijede s rodiči nebo dědečky také mnoho dětí, připravili jsme pro ně na nedělní dopoledne dětské hry, kde každé dítě předvedlo své dovednosti. O soutěž byl velký zájem a zúčastněné děti se velmi snažily. Za to byl každý účastník odměněn taškou plnou sladkých dobrot, pitíčka i drobných hraček. Zde bych chtěl poděkovat všem, kteří nám pomohli se zajištěním dárků pro děti.

V pondělí ráno se mnoho účastníků rozjelo do svých domovů za rodinami nebo do práce.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným karavanistům za příjemnou atmosféru srazu bez problémů. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům campingu od majitele p. Hofmanna, přes recepční až po údržbáře, uklízečky a strážní službu. 

Další odkazy (pro otevření souboru klikni na odkaz) :

Webové stránky Thermálcampingu Pápa   

Webové stránky termálních lázní Pápa