Náš karavan Knaus v roce 2008
Náš karavan Knaus v roce 2008
Naše cestovatelská souprava od roku 2018
Naše cestovatelská souprava od roku 2018

Pár slov o nás

Dovolte, abychom se Vám krátce představili. Jsme manželé v pokročilém věku, kteří mají karavaning jako svého koníčka již mnoho let. Teď, když jsme již pár let v důchodu, se můžeme karavaningu věnovat plně.

Začínali jsme v období ranného socializmu a to cestami se stanem "Áčkem" a na motocyklu ČZ125B mého tatínka. Postupem času jsme přesedlali na automobil a stan. Vždy jsme rádi cestovali ve skupině s přáteli. Náš první  amatérsky stavěný karavan jsme si pořídili v roce 1983 a od této doby do dneška jsme vystřídali pět různých karavanů.

Byli jsme u toho, když se v roce 1967 zakládal v Rožnově Camping Club, jehož členové jsme do dnešního dne. Tam se již tehdy pod vedením Zdeňka Vaňury st. organizovaly krásné karavanistické srazy (nebo také výjezdy), na které do dnešního dne rádi vzpomínáme. Líbilo se nám cestování ve společnosti přátel, poznávání zajímavých míst i lidí. 

Spolupodíleli jsme se na organizaci těchto srazů i organizovali mnoho srazů sami dva. Do dnešního dne jsme s pomoci mé manželky sami pořádali celkem cca 42 srazů. V posledních letech však snaha členů našeho klubu pomoci při organizaci těchto akcí byla minimální až nulová, a proto jsme se koncem roku 2021 rozhodli nadále pořádat karavanistické výjezdy sami a vytvořit vlastní cestovní agenturu CaravanTours.

Našim cílem je pořádat setkání přátel se stejným koníčkem a ukázat i ostatním karavanistům zajímavá místa, která jsme za svůj život poznali. Naší nejoblíbenější zemí je Rakousko, kterou jsme měli to štěstí v minulosti důkladně poznat. Líbí se nám zde překrásné hory, čistá jezera, kouzelné vesničky, znamenitá kuchyně, přívětiví lidé i dokonalá turistická infrastruktura. Rádi se sem vždy vracíme. Naše srazy pořádáme obvykle v nejkvalitnějších campech, tak, aby naši účastníci měli možnost poznat jaké služby je možno karavanistům nabídnout. Samozřejmě rádi pořádáme naše akce také v ostatních zemích jako je Česko (Beskydy) nebo Maďarsko (termální lázně).

Již v prvním dvou letech činnosti naší agentury jsme uspořádali celkem 8 karavanistických výjezdů, kterých se zúčastnilo celkem 483 posádek s 1150 účastníky, kteří s námi pobyli celkem 6746 nocí. 

I na rok 2024 připravujeme opět další zajímavé karavanistické výjezdy. Bližší informace najdete na těchto webových stránkách, nebo Vám je pošleme na Vaši mailovou adresu. Věřím, že i Vám se bude na našich výjezdech líbit, poznáte nová a zajímavá místa, navážete nová přátelství a budete mezi námi spokojeni.

Velmi si vážíme účasti našich dlouholetých přátel a zákazníků, se kterými se setkáváme každoročně již mnoho let. Na našich cestách rádi přivítáme nové a začínající karavanisty, kteří na našich výjezdech mohou navázat nové užitečná přátelství, vyřeší spolu mnohé technické problémy i poznají zajímavá místa, kam se mohou v dalších letech opět vrátit.

Rádi si poslechneme Vaše rady a připomínky k poskytovaným službám. Našim cílem je aby účastníci našich výjezdů vzpomínali na ně v dobrém. 

Těšíme se na setkání s Vámi na cestách

Vlasta a Vašek Hronkovi

c.a. CaravanTours - Rožnov pod Radhoštěm