Vjezd do Thermálcampingu v Pápě
Vjezd do Thermálcampingu v Pápě
Jeden z venkovních bazénů
Jeden z venkovních bazénů
Pro děti jsme připravili soutěže a byl o ně velký zájem
Pro děti jsme připravili soutěže a byl o ně velký zájem
Každé zúčastněné dítě byla za účast odměněno drobnými cenami
Každé zúčastněné dítě byla za účast odměněno drobnými cenami
Obrovský dort který připravilo vedení campingu  pro účastníky oslav
Obrovský dort který připravilo vedení campingu pro účastníky oslav

Prázdninové setkání termálech v Pápě 

Thermálcamping Pápa (H)

27. 7 - 2. 8. 2023

Ve dnech 27. 7 – 2. 8. 2023 pořádala c.a CaravanTours – Hronek letní setkání karavanistů v nejlepším maďarském campingu a přilehlých termálních lázních v Pápě.

Do campingu se sjelo celkem 51 posádek karavanů, obytných aut a stanů z Česka, Slovenska i Maďarska. V průběhu setkání nebyly žádné zásadní problémy.

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat náš každoroční druhý sraz (mimo Velikonoce) v Pápě novém termínu v období prázdnin tak, aby se maximálně mohli zúčastnit posádky s dětmi. Náš záměr se vydařil, protože z celkového množství 51 účastníků bylo plných 71% rodiny s dětmi.

Další výhoda nového termínu je to, že v tuto dobu je otevřena venkovní a novější část termálů. Ve venkovní části se nachází dalších 7 bazénů a řada tobogánů, skluzavek a skokanských můstků. Mimo to je zde řada "stánků rozkoší" tj. kavárniček, bufetů a zmrzlinových stánků s dobrotami.

Dá se říci, že i počasí nám přálo, a až na několik letních vydatných bouřek, panovalo v dobu našeho setkání pravé letní počasí.

Hlavní náplní činnosti účastníků byla celodenní relaxace v teplých termálních bazénech.

Mimo to se značná část účastníků vydala do města pěšky, na kolech nebo autem na trhy a do blízkého okolí na prohlídku zajímavostí. Pro to jsme připravili pro každou posádku seznam turistických zajímavostí, včetně podrobných informací.

Pro zpestření programu pobytu dětí jsme připravili dětské soutěže, kde se děti měly možnost pochlubit svou tělesnou zdatností, jízdou zručnosti na jízdním kole nebo koloběžce i znalostí cyklistických dopravních předpisů. Za to bylo odměněno každé zúčastněné dítě taškou sladkostí, pitíček i hraček. Celkem se na dětské soutěže přihlásilo 59 dětí.

Na sobotu podvečer byly připraveny oslavy 19. výročí otevření Thermálcampingu. Pro přítomné účastníky bylo připraveno Grilpárty, hrála zde živá hudba, vystoupil místní dechový orchestr i žonglér s ohněm. Jako "třešničkou na dortu! objednalo vedení campingu obrovský dort (cca 1 x 1,5m), který byt rozdělen mezi přítomné.

Podle vyjádření účastníků byli s tímto výjezdem spokojeni a vyslovili přání, aby se tento výjezd v příštím roce zopakoval.

Pro lepší zachycení atmosféry tohoto výjezdu se podívejte na album fotografií (odkaz je uveden níže

Další odkazy související s akcí