Jedna ze tři unikátních sociálních budov
Jedna ze tři unikátních sociálních budov
Účastníky přišel pozdravit i majitel campingu p. Burgstaller
Účastníky přišel pozdravit i majitel campingu p. Burgstaller
Měli jsme možnost si objete výletní lodí celé Millstattské jezero
Měli jsme možnost si objete výletní lodí celé Millstattské jezero
Visutá plošina tyčící se nad nejvyšší přehradní hrází Kölnbrein
Visutá plošina tyčící se nad nejvyšší přehradní hrází Kölnbrein
Z Alexander Hütte byl překrásný pohled na jezero a moc tam chutnalo
Z Alexander Hütte byl překrásný pohled na jezero a moc tam chutnalo

Rakousko s karavanem 2023 - Millstätter See


2. 9 - 10. 9. 2023 – Komfort Campingpark Burgstaller, Döbriach, Kotutany (A)


Ve dnech 2. – 10. 9. 2023 pořádala c.a. CaravanTours – Hronek karavanistický výjezd Rakousko s karavanem 2023 – Millstätter See. Výjezdu se zúčastnilo 40 posádek karavanů a obytných aut z Česka a Slovenska s 80 účastníky. Pro tento výjezd jsme i letos vybrali luxusní Komfort Campingpark Burgstaller v Döbriachu, který se nachází u kouzelného korutanského Millstattského jezera.

Tento velký camping (přes 500 parcel) byl vyhodnocen v roce 2022 karavanistickým portálem ACSI jako nejlepší rakouský camping. Vždy čisté sociální zařízení, jaké jste ještě neviděli, vlastní program a výlety pro návštěvníky, luxusně vybavené parcely, vždy usměvavý a ochotný personál, 2 restaurace atd, atd. Rozhodně doporučuji tento camping v budoucnu navštívit.

Pro účastníky byla sjednaná lukrativní cena pobytu, která byla nižší, než je cena obvyklá v českých campech. Mimo to na úvodní schůzce byly vylosovány dvě přítomné posádky, které měly pobyt v campingu na tomto výjezdu zdarma.

Počasí nám po celou dobu konání přálo, a tak se účastníci těžko rozhodovali, zda strávit den koupáním na jednom z 3 bezplatných koupališť na břehu teplého a čistého Millstattského jezera, nebo navštívit některé ze 39 zajímavých alpských turistických cílů pěšky, na kolech nebo auty. Podrobný popis včetně všech užitečných informací dostala od nás každá posádka v češtině při příjezdu. Pro ostatní jsme připravili na každý den celodenní výlet s našim doprovodem po nejzajímavějších místech Korutan, které jsme měli možnost v minulých letech navštívit.

A tak mohli účastníci našeho výjezdu objet Millstatter i Ossiacher See na výletní lodi, navštívit nejvyšší přehradní hráz Rakouska Kölnbrein (200m) včetně vysuté vyhlídkové plošiny Airwalk. Další den pak navštívili průsmyk Turracher Höhe (1763m) a vyjet si lanovkou na Panoramaalm (2000 m) i prohlédnout expozici horských krystalů i drahokamů Mythos Edelstein Kranzelbinder. Neopomněli jsme také si vyjet lanovkou na Gerlitzen (1911m), dokud je překrásný rozhled na okolní korutanské jezera, řeku Sávu i město Villach. Jako třešničku na dortu jsme předposlední den pobytu navštívili svátek shánění krav z alpských pastvin tzv. Almabtrieb v lázeňském městečku Bad Kleikirchheim, kde jsme pozorovali slavnostně oblečené místní obyvatele, vychutnali si překrásnou atmosféru tohoto místního svátku, poslechli alpskou hudbu i ochutnali výtečnou korutanskou kuchyni.

Ti, kteří si na mou radu zakoupili v recepci campingu tzv. Kärnten Card, navíc ušetřili značné peníze, protože většinu navštívených cílů měli s touto kartou zcela zdarma.

Podle vyjádření účastníků byli všichni velmi spokojeni. Atmosféru našeho výjezdu nejlépe vystihne pár fotografií a videí, které si můžete prohlédnout otevřením odkazu na fotoalbum.